Föl barátim...
Föl barátim! ...a csatára,
Hí a harczok istene;
Győzni fogunk, nem hibázhat
A magyarok fegyvere.
Legfőbb bizalmát szép hazánk
Mi bennünk helyheztette;
Győzni fogunk! ...mert velünk van
A magyarok istene!
Villám lobog szemeinkben,
Felforr minden csepp vérünk,
Minden csapásunk egy halál,
Porba hull ellenünk.
Rablói kedves hazánknak
S szabadságnak tiprói,
Nemzetünk nagysága előtt
Földre fognak borulni.
Föl tehát hű honvéd társim!...
Előre a dob szavára!...
Vigan, örömmel és bátran
Szálljunk ki a nyilt csatára.
Verbász, 1848.
Hozzászólás írásához regisztrálj vagy lépj be!
